Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Komşuları casusluk yapmak için Konsey rüşvetçileri

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:25

Description

Pazar Ekspresi, konut yardımı yetkilileri, çevre sağlık ekipleri, ticaret standartları görevlileri ve hatta özel güvenlik firmalarının Parlamentodan geçecek mevzuat uyarınca görece düşük seviyeli suçlar işlediğinden şüphelenilen kişiler hakkında nakit para teklif etmelerine izin verileceğini keşfetti.
Jack Straw’un Adalet Bakanlığı, kasaba salonlarının kamu görev ve ticaret yaşamındaki yolsuzlukları ortadan kaldırmaya yönelik bir Rüşvet Yasasından muaf tutulmasını talep etti. Yetkilileri tasarıya sessizce yeni bir madde ekledi. Meclis yetkililerine, MI5, MI6, Silahlı Kuvvetler ve polis gibi rüşvet verme yetkisini verecekti.
Hükümetin planı İngiltere’nin en üst düzey avukatlarını mahvediyor.
Eski Lord Şansölyesi Lord Mackay ve eski Başsavcı Sir Nicholas Lyell ve Sir Patrick Mayhew, değiştirilmediğini düşünenler arasında “yasa kuralının anayasal ilkesini tehlikeye atıyor” tasarısıdır.

    Araştırmacı Güçler Yasası Yönetmeliği uyarınca halihazırda hevesle gözetleyen konseylere fazla güç vereceklerinden endişe ediyorlar. Akranlar, geçtiğimiz hafta Lordlar Kamarasındaki tasarının son taslağını incelediklerinde bu sohbet yoğunlaştı.
Bu, rüşvet vermek ve rüşvet vermek için yeni suçlar yaratacak ve işçileri kendi adına rüşvet vermesini engelleyemeyen örgütlere karşı harekete izin verecektir. En tartışmalı unsuru, 12. maddedir ve özel şartlar altında kovuşturmadan muaf tutulacak bir dizi yetkili listelenmiştir.
İlk taslak çıktığında, istisnalar sadece yerli istihbarat servislerine uygulanmış ve ancak Dışişleri Bakanı tarafından yetkilendirilmişse uygulanmıştır.

    Geçen yıl, akranların ve milletvekillerinin ortak bir komitesi, izin verme gereği konusunda “ikna edici bir kanıtın olmadığını” söyleyerek bu istisnaların kaldırılmasını talep etti.
Akranlar, sadece Hükümetin tavsiyelerini görmezden gelmekle kalmadığı, aynı zamanda kovuşturmadan bağışıklık kazanması gerektiğine inandığı bir grup diğer örgüt de dahil olmak üzere öfkeli.
Gözden geçirilmiş 12. Madde herhangi bir “kolluk kuvvetine” dokunulmazlığı genişlettiği için akranlar, aktif görevdeki askerleri, polis ve göçmenleri ve belediye yetkililerini içerdiğini savunuyorlar. Hükümet, bir bakanın rüşvet yetkisini verme gereği bile düştüğünü belirtti.
Tory eşi Lord Henley şunları söyledi: “Sadece polis değil, tüm kolluk kuvvetlerini ve onların adına hareket edenleri de içeriyor. Kapsanan diğer kuruluşlar arasında HM Gelir ve Gümrükleri, Birleşik Krallık Sınır Kurumu, yerel yönetim ticaret standartları ve çevre sağlığı görevlileri bulunmaktadır.

    “Tabii ki, ulusal güvenliğin korunmasına katılan örgütlerin 12. maddeye göre savunması için iyi nedenleri var, ancak sayısız yerli örgütünün rüşvet almaya devam etmeleri için daha az güçlü bir vaka var gibi görünüyor.”
Adalet Bakanı Lord Bach, muafiyetlerin ancak “ciddi suçlar” ın tespiti için uygulanabileceğini söyledi. Akranlara şunları söyledi: “Muhtemel şartlar altında Hükümetin Madde 12’ye verdiği önemi vurgulamalıyım.
“Bazı silahların devletin rüşvet olarak yaratabileceği maddi ve diğer teşviklerin sunulması gerektiği gerçeğini gizlemek istemiyoruz.”
Dün gece, İngiltere’deki tüm konseyleri temsil eden Yerel Yönetim Derneği, yeni rüşvet güçlerini sinek cezbedicilerine, sahte tüccarlara ve sahtekarlara çatlamakta çok iyi olduklarından dolayı istemediğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.