Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kraliçe kraliyet sıralamasında

  • Listed: 11 Ekim 2017 15:05

Description

Kraliçe’nin kıdemli danışmanları, resmi angajmanları üstlenen kraliyet krallarından başka bir şeyin raporlamasını durdurmaya çalışmak için bir avukat firması kurdu.
Prens William’ın Kate Middleton’la olan romantizmi ve Prince Harry’nin Chelsy Davy ile canlandırdığı olay gibi, tartışmalara ve diğer kamuya açık konulara Avrupa tarafından getirilen gizlilik yasasında yapılan arka kapı değişikliklerini kullanmaya çalışıyorlar.
Prens Charles’ın üst düzey medya danışmanlarından Paddy Harverson, gizlilik veya taciz ihlaliyle ilgili dava açma tehdidi altında ilk kez stratejiyi açıkça ifade etti.
“Kraliyet Ailesi üyeleri, günlük, özel etkinliklere giderken mahremiyet hakkına sahip olduklarını hissediyor” dedi.

    “Onlar, onlara ve yaptıklarına karşı bir kamusal çıkarın var olduğunu kabul ediyorlar, ancak bunun, kendilerinin ve arkadaşlarının özel faaliyetlerini fotoğraflamak için de geçerli olduğunu düşünmüyorlar.”
Müdahalesi, Cornwall Düşesini gösteren resimlerin yayınlanmasından sadece iki gün sonra geldi ve polis karakolları Noel alışverişinde iki saat sarı çizgiyle park ederek kanunları çiğnedi.
Harverson, daha önce medyanın, “mali danışmanı John Bryan” tarafından emilen parmak uçlarına sahip York’un tepesiz Düşes Gözlemcileri’nin rezil 1992 fotoğraflarını asla yayınlamasına izin verilmemesi gerektiğini savundu.
Benzer bir duruş, Kral Edward VIII ile Wallis Simpson arasındaki 1936 olayını bildiren medyayı da Abdication’e yol açtı.

    Kraliçe, Norfolk’taki 20.000 hektarlık Sandringham mülkünde fotoğrafını çeken ve rapor eden gazetecilere karşı yeni bir çatışma yaklaşımı yaptırdıktan sonra, Kraliçe tartışmalara sürüklendi.
Geçtiğimiz birkaç yılda, halka açık olan mülkte yapılan çekimde sülün boynunu sıktığını gösteren fotoğraflardan utanmıştı.
Geçen sene Prince Edward, RSPCA soruşturmasıyla karşılaştı ve ardından Sandringham’da bir gundog çarptığı iddia edilen fotoğrafların yayınlanmasının ardından düştü. Prens Harry de bir soruşturma ile karşılaştı ve daha sonra tanık olmaması nedeniyle düştü ve Sandringham’da nesli tükenmekte olan bir tavuk harrierini vurduğunu iddia etti.

    Medyayı oynamak için yapılan girişim bugün eleştirmenlerden çok tepki gösterdi.
Seçilmiş bir devlet başkanlığı için kampanyalar yürüten Cumhuriyet sözcüsü Graham Smith, “Herkes belli bir düzeyde gizlilik hakkına sahip olsa da, Kraliçe medyanın melodisine dans etmesini bekleyemez. Medyalar, kralın teşvikçisi olarak hareket etmek için orada değiller.
“Windsors düzenli olarak medyayı onlara uygun olduğunda, etkinliklerini ve kişisel hayatlarını tanıtmak için kullanıyor. Basında Windsors’un kişisel hayatlarıyla ilgili olumlu hikayeler basmaktadır. Saray çizginin nereye çizileceğini dikte edenler olmamalıdır. ”

    “Monarşiyi zaten kuşatan yüksek seviyede gizlilik göz önüne alındığında, hakiki bir haber değeri veya kamu yararına olması durumunda basının hikayeleri takip etmesine ve fotoğraf çekmesine izin verilmelidir.”
“Hayvanları vuran veya öldüren Windsors’tan çekilmiş birkaç fotoğraf var, halkın bundan haberdar olması gereken şüpheli eylemleri. Tanrı tarafından verilen ulusumuza başlama hakkı iddia eden insanlar gece kulüplerinden düştükleri takdirde açıkça bir kamusal çıkar vardır.
“Windsors her iki yönde de olamaz. Gizliliğin talep edilmesi halinde, hesap verebilirlik, şeffaflık ve incelemeyi sunmak zorundadırlar. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.