Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kurlar, kesintisiz banka hisseleri teklif ediyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 08:10

Description

Gölge şansölyesi, “halkın banka bonusunun” krizden etkilenen finansal kurumları desteklemeye Hükümet tarafından sarf edilen 850 milyar £ vergi mükelleflerini ödüllendiklerini söyledi.
Finansal kriz sırasında Hükümet Kuzey Kaya’sını devletleştirdi ve onları kurtarma karşılığında Royal Bank of Scotland (RBS) ve Lloyds Banking Group’a kazandırdı.
Osborne, Margaret Thatcher’ın özelleştirme dalgasıyla bilinçli bir paralel olarak, hedef kitleler için ekstra indirimlerle herkese kes-fiyatlı paylar önerilecekti. Tory yetkilileri, planı 1980’lerde “Tell Sid” kampanyasıyla karşılaştırarak, insanları British Gas’ta iki milyondan fazla ilk kez pay sahibi olanları satın almaya teşvik etmeyi amaçladı.
Yetkililer, satışların ancak Hükümet’in kâr elde etmeye çalıştığı ancak uzmanların son zamanlarda beş yıl uzayabileceğini öngören bir zamanda gerçekleşebileceği konusunda uyarıda bulundular ve kurumsal satışlar, söz konusu miktarların verildiği paketin bir parçasını oluşturacaklarını söyledi.
Bankanın düzenlemesi, “sorumsuz” davranışları önleyerek onları daha güvenli yatırımlar yapacaklarını, ancak eleştirmenlerin mükellefin parasını risk altına sokan alaycı bir “hile” olarak nitelendirdiklerini belirttiler.
Hazine Genel Sekreteri Liam Byrne, “Tories’in açığı azaltma planı artık onaylı bir saçmalık … Bankalardaki paylar söz konusu olduğunda halk, paralarını geri almamıza odaklanmamızı bekliyor. ve sorumsuz ve pahalı bir politik hile değil, değerini en üst düzeye çıkarmanın yolu.
“Tories, Çocuk Güven Fonu’nu mütevazı ve orta gelirli ailelerden alıyorlarken fakir tasarruflara önem vermeyi varsayamaz.”
Liberal Demokrat ekonomi sözcüsü Vince Cable şunları söyledi: “UKFI, RBS severlerin özel ellerine geçmeden önce en az beş yıl süreceğini söylediğinde bu ihtimalin alt üstlığı Tory’nin en alaycı tavrı üzerine seçim yapıyor. Ekonomiyi anlamıyorlar. Koşmayı arzuluyorlar.
“Vergi mükelleflerinin getirilerini en üst düzeye çıkarmak için şartlar uygun olduğunda ulusallaştırılmış ve yarı-kamulaştırılmış bankalar canlandırılmalı, indirimli bir oranda hisse satışı yapamayacak, çok düşük gelirli insanları aktif bir piyasaya yatırım yapmaya cesaretlendiren dilencilere inancı Tories’in gündelik gerçeklikten nasıl kaldırıldığını gösteriyor.Eğer Tories insanlara yardım etmeyi taahhüt ettiyse, bu yanlış düşünülmüş olan oy satın almaya teşebbüs etmek yerine vergi sistemine adilliği kazmaya çalışıyor olacaklar. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.