Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kurtarma yedi yıl sürebilir

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:10

Description

Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında konuşan iMF genel müdürü strauss-Kahn, devlet borçlarının dünya ekonomisi için en büyük sorundu ve ekonomik durgunluk nedeniyle isabet eden ülkeler için beş yıldan yedi yıla kadar sürecek olduğunu söyledi.
Strauss-Kahn, Davos’taki delegelere, “mali sürdürülebilirlik sorunu birkaç yıldır belki de en büyük sorunun en büyüklerinden biri olacak” dedi. “Ülkeye bağlı olarak beş, altı ya da yedi yıl bununla uğraşmak zorundayız.”
IMF başkanının sözleri Yunanistan ve Portekiz gibi birçok avrupa ülkesinin finansmanıyla ilgili endişeler doğar.
Küresel ekonomik iyileşmenin hız kazanmaya başladığı halde hala kırılgan olduğunu ve hükümetlerin teşvik paketlerini ne zaman bitirmelerini zorlaştırdığını da sözlerine ekledi.

    Strauss-Kahn, küresel toparlanmayı sürdürebilmek için, Deutsche Bank CEO’su Josef Ackermann’ın sözlerini yineleyerek, finansal sistemi reform çabalarının hızlandırılması ve daha iyi koordine edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Yetkili, güvenin yeniden tesis edilmesi ve küresel ekonomiye yeni bir destek sağlanması için reformun hızla gerçekleşmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Ackermann, vergi mükelleflerinin gelecekteki herhangi bir kurtarma bedelini ödemek zorunda kalmamak için bankalara vergi iadesi çağrısında da ağırlığını attı.
Şansölye Alistair Darling, gelecek yıldaki kurtarma masraflarını karşılamak için yetiştirilen paranın bir “çözüm fonu” na geçeceğini düşünen yıllık vergi oranıyla şımartan bankaları destekledi.

    Cumartesi günü Darling, ABD ev finans hizmetleri komitesi başkanı Barney Frank ve Fransa, Çin ve diğer ülkelerden bakanlar, Ackermann, Bank of America başkanı Brian Moynihan, UBs CEO’su Oswald Grübel, UB CEO’su ve diğer üst düzey yöneticilerle yapıcı görüşmeler yaptılar. banka şefleri reform üzerinde ortak bir zemin bulmaya çalışıyorlar.
Bununla birlikte, Ackermann, bankaların “istikrar ve verimlilik” arasında bir denge kurmak için gereken herhangi bir reformun, yeni sermaye gereksinimlerinin getirilmesi ve diğer taleplerin bankaların borç verme ve kullanma sürecini azaltacak kadar yüksek olmaması gerektiğini belirtti. iyileşme.

    Ayrıca, hükümetlerin vergi sistemlerini kendi başlarına tanıtmaya yönelik çabalarını eleştirdi ve bu tür kuralların bankalar ve düzenleyiciler arasındaki diyaloga zarar verdiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.