Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Mafya gizemi yıkımla çözülebilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:35

Description

İlk baharda buldozerler New Jersey, East Rutherford’daki 78.741 kapasiteli Giants Stadyumunu yıkacak.
New York Giants ve Jets NFL futbol takımları ve New York Red Bulls MSL futbol tarafı için yeni bir ev yolunu açacak.
FBI ajanları ve adli tıp uzmanları, yeni bir binanın başlamasından önce enkazı boşaltacak.
Sendika patronu Hoffa’nın kalıntılarının parçalanması ve oturma kısmı 107’nin yakınındaki bir beton blok içine ezilmiş ve gömülmüş 50 galonluk bir çelik tambur içine konulduğu yeni tanık hesapları takip ediyor.
Hoffa’nın 30 Temmuz 1975’te ortadan kaybolmasıyla ilgili yeni teori, Salı günü ABD’li yayıncı Morrow tarafından yayınlanacak bir kitapta görünüyor. Gaspipe: Bir Mafya Şefi İtirafları, 13 yaşındaki ardıl ömür boyu hapisle cezalandırılan meşhur Lucchese suçlu ailesi patronu Anthony “Gaspipe” Casso’nun yükselişini ve düşüşünü izliyor.

    Mafya uzmanı ve aile dostu Philip Carlo, 66 yaşındaki Casso, yazarı tarafından yazılmış patlayıcı haberciliğine göre, Mob askeri Tony “Tony Pro” Provenzano’yu, Cenevler ailesinin üç katili arasından Hoffa’yı öldürmek için gönderdi.
Onların ev şehirlerindeki Şikago’daki Mob’a karşı sorumlu tutulduğu güçlü Teamsters nakliye ve nakliye sendika liderine karşı kinleri Kennedy ailesiyle uzun süredir devam eden karışıklığıydı.
Bu, daha sonra Başsavcı Robert F Kennedy’nin SDHp genelinde organize suçla savaşta ve özellikle de Mafya destekli Teamsters’ta savaş ilan ettiği 60’lı yılların başlarında başladı. Görev süresince Mob üyeleri ve iştirakçiler karşısında yapılan mahkumiyetler yüzde 800 arttı. Casso şunları yazıyor: “Ceneviz ailesi Hoffa’nın Kennedy’ler konusundaki sürekli halk nefretinin ülke genelindeki La Cosa Nostra’ya istenmeyen ilgisini çektiğini iddia ediyordu.

    “Chicago ailesi Kennedy’leri rahatlatmak için Hoffa ile konuşmayı denedi ancak Hoffa liderlik konusunda zorlandı ve dinlemeyi reddetti. Gürültü çıkarıyordu ve susturulması gerekiyordu. Cenevizli ailesi, Hoffa’nın New Jersey’den Tony Pro ile buluşmasını sağladı. ”
Casso’nun öyküsü, 1988’de beş cinayet için hayatını kaybeden ve üç yıl önce 70 yaşında yasaklanan katil Richard “The Ice Man” Kuklinski’nin sinirli Mafya figürününki ile eşleşiyor.
Hoffa davasındaki uzun süredir şüpheli olan Kuklinski, ilk önce herhangi bir katılımı kamuoyundan reddetti. Daha sonra Carlo’ya itiraf etti. Tony Pro da dahil olmak üzere Cenevizli aileden gelen diğer üç “Made Men” ve iştirakçilerinin, Michigan, Bloomfield Township’teki Machus Red Fox restoranında Hoffa ile tanıştığını itiraf etti.

    Mobstersler, restoran otoparkındaki 62 yaşındaki sendika patronunu kaçırdıktan sonra onu Kuklinski’nin elinden alıp kafasına bir tırtıklı av bıçağı attığını söylediği bir kamyona koydular.
Hoffa’nın cesedi daha sonra New Jersey’e geri döndü ve parçalara böldü ve 50 galonluk bir benzin davuluna atıldı. Daha sonra tambur iki ayak bloğu ile dört aya sıkıştırıldı.
Kuklinski’nin katılımı burada sona erdi. Carlo’ya, bloğun Japonya’ya ihraç edilmesi için bir hurda metal konsinye eklendiğini ve bunun eritileceği ve otomobil bileşenleri haline getirileceği söylentileri bulunduğunu söyledi.
Bununla birlikte, Mafya kapo Donald “Tony the Greek” Frankos, sıkıştırılmış çelik bloğun betonla kaplı olduğunu ve Dev bölüm 107 olacağının altındaki Giants Stadyumunun temellerine gömüldüğünü iddia ediyor.

    Dün, üst düzey bir FBI ajanı şunları söyledi: “1975’te Giants Stadyumu halen yapım aşamasındaydı, ertesi yıl açılıyordu. Ayrıca, Mob’u vuran kişilerin bertaraf edilmesini başkalarına bırakması da mantıklı. ”
Orijinal stadyumun yapımında yer alan inşaat ekiplerinin çoğunun, hepsinin olmasa da çoğunun Çoban tarafından o sırada kontrol edilen birliklere ait olacağını ve “Hoffa’nın kalıntılarını oraya tıkmak için çok cazip bir mantık var” diye belirtti.
Hoffa’nın ortadan kayboluşunu araştıran orijinal G-Men’lerden biri olan emekli Özel Ajan Hal Helterhoff, eski Teamsters patronunun DNA’sını binlerce binlerce ton kazadan kurtarmak için “samanlıktaki iğne” ihtimalinde şüpheci olmaya devam ediyor ancak kitapları iki buçuk yıldır dünyayı büyüleyen bir suç gizemi üzerine kapatarak ekledi: “Asla asla söyleme” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.