Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Mindy Hammond: Mindy ona tavuklarını saydı

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:50

Description

Gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu biliyordum. Uzun bir barış ve huzur büyüdük, bu yüzden ufukta büyük bir kargaşa bulutunun olacağını tahmin etmeliydik.
Silkie civcivlerinin Noel’ten bir hafta önce açılmasıyla başladı, yerel evcil hayvan dükkanına deli bir çizgi çekildi ve
Civciv kırıntıları için umutsuzca bir av, neredeyse her yerde bir araya geldi, “Chicks! Yılın bu saatinde mi? Hayır canım, bahar ayına kadar piliç kırıntılarını stoklamıyoruz. ”
Neyse ki, yerel yem tüccarımızın birkaç torbası kalmıştı ve günü kurtarmıştı.
Piliçler eski bir köpek kasasında barındırılmış, evcil hayvan dükkanında bir tenör satın alınmış ve bir ısı lambasının altına yerleştirilmiştir.
Bununla birlikte, civcivler ve ayakları – çok hızlı bir şekilde büyür, tırmalama kabiliyeti ve zeminde talaşlar kırma gibi.

    Köpekler, kışın mahzende (evin en sıcak odası olabilir) uyurlardı ve mahallelerini tüylerin gürültülü topları tarafından işgal edilmek üzere pek sevilmemişlerdi.
Richard, kurutucudan çorap çorabı getirmesi için aşağıya inince eşit derecede söndürüldü ve dağınık talaşlar ve civciv kırıntılarında olduğu gibi örtülü olduğu yerde dehşete düştü. Tüylü arkadaşlarımız ahırda hızlı bir şekilde yeni mahalleye taşındı.
Bir başka kümes hayvanı meselesinde, yaz aylarında beş tane maldagli ördek ve bir Muskovi’yi yerel tavukçuluk müzayedesinden satın aldık.
Sonunda, hanımefendi mallardandı dostlara verildi ve biz iki deliğe ve kızların Sunny adında büyük, hoş bir ördek bırakıldı.

    Artık çocuklar uçup gideceklerine dair umutlarım vazgeçti, meyve bahçesindeki diğer ördekleri de terörize ettiler ve en önemlisi “kızkardeşi” olarak kabul ettiler.
Fakat, garip bir ifadeyle, Sunny hepimiz için belli olacağına kadar büyümeye devam etti: Sunny ya da “Sonny” demeliyiz, aslında çok nazik, kolay gidiyor ve çok zorbalı bir delikanlıydı.
Her akşam malakalı “kardeşleri” ile kilitli kalmıştı, ancak bence çok eğlenceli bir deneyim değildi.
Bir Pazar sabahı, ördek evinin kapısını açtım ve Sonny patladı, diğer ikisinin de yakından izledi. Ama üç ya da dört yarış sıçrayışını aldı, kanatları uzatıldı ve aniden harika oldu, havadaydı.

    Gül yükseldi ve yerden birkaç adım battı, ama başarmıştı! Ve çok güzel görünüyordu.
Kanat genişliği muhtemelen iki aya yakın ve yavaş, beceriksiz bir kuşun böyle zarif bir canavara dönüştüğünü görmek sadece kalpten uzak duruyordu.
Kendisinden ötürü gurur duyduğumda, şaşkınlık içinde, oldukça iyi bir karaya oturduğunu ve ona çok miktarda karışık mısır tedarik ettiğini göle attığımı söyledim.
Sonny bir hafta sonra kendi özel uçan okulunu açmıştı. Şimdi, iki hafta boyunca, bütün Muskoviler uçuşlarımızı çekip sabahları meyve bahçesi etrafında dolaşmakta, günün büyük bölümünü, malaların onları alamayacakları çitin üzerinde ya da eşek padokında dolaşarak geçiriyorlardı.

    Ne yazık ki Sonny, ders teklifini gölette kara kuğular Samson ve Delilah’a uzatmadı.
Korkunç bir sabah buzumu kırmak için aşağıya doğru yürüdüm ve sadece bir sol ve bir tilki saldırısı kanıtlandı.
Buzumu kıran ve Delilah’yı bankadan uzak tutmaya teşvik eden bir saatten fazla harcadım, ama yürekten kırıldı.
Bütün gün aradı ve kamışlar boyunca dolaştı, sonra dışarıda ve sahanın karşısında, kocasını umutsuzca arıyordu.
Akşam batanında göle geri döndüğünden emin oldum, ancak ertesi sabah kalıntıları buzun kenarındaydı.

    Hayat, onsuz bir şey değildi, bu yüzden belki de kendisinin alınmasına izin verdi.
Göletlerini her gün geçirdim ve yine de o iki ince siyah boyun arıyorum.
Havuz kenarında zahmetsizce kayacak en zarif, kokulu yaratıklar, birbirlerine sevecenlikle öpüşüp gülünce güzel bir şekilde eğilirlerdi.
Onların sevgisi o kadar belirgindi ki doğaldı ve nefes aldıkları hava kadar gerekli oldu. Umarım başka harika bir yerde yeniden bir araya geldiler.
ÖRNEK: SUSAN HELLARD C / O ARENA

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.