Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Mindy Hammond: Zencefil bir lanet değil

  • Listed: 8 Ekim 2017 16:20

Description

Okuldayken sanki turuncu saçlı tek çocukmuşum gibi geldi. Yetişkinlerin kaç tane “güzel” renk üzerinde yorum yaptığının önemi yoktu; Sadece nefret ettim.
Kesinlikle, koyu renktü, tabii ki “Ginger” lakabı verildi.
Renk yıllarca solmuş ve parlak değil, ama bazen bir aynada kendimi görene kadar ne kadar kırmızı olduğunu unutuyorum ve oldukça şok hissediyorum … Turuncu – sadece şükür değilim turuncu daha önce olduğu gibi.
Gençlerimde, bir gün, yeterince yaşadığıma karar verdim. Mesleki olayları öğrenmek için kuaföre gitmeyi göze alamadım, ancak bir çeşit ağartıcı ile işlendiğini biliyordum. Bir öğleden sonra kimse evde olmadığında,
Domestos’u aradım … ve saçıma döktüm.

    Keskin bir koku ve hafif ısırganlık hissi vardı, ama artık dayanamayacağım kadar sabretiyordum. Onu yıkadım, yeni bir sarışın Mindy görmeyi umuyordum.
Ama, ah, korku! Görmemde bir vurgu yoktu, kafamın üzerinde büyük, gelişigüzel yamalardaki portakalın sadece gerçekten parlak tonları vardı.
Aileler eve gelene kadar çok üzüldüm, bana söyleyecek kalbi yoktu.
Sonunda, onu çözmek için bir kuaföre götürüldüm, ancak oldukça korkunç bir deneyim oldu.

    Çamaşır suyu saçlarımı kanaryalı bir saman haline getirmişti, böylece kesilmesi gerekiyordu ve uzun, ama mahvolmuş saçlarımı yere indirdiğimi asla unutmayacağım.
Bir santim daha sola dönüp eve geldim ve kırmızı saçların hiç saçtan daha iyi olmadığını fark ettim.
Zencefil ikilemi bir nesil oyunu oldu. Büyük kızı olan Izzy’yi doğurduktan sonra zencefil geni geçip geçmediğimi görmek için sabırsızlanıyordum.
Ebe, bana göre bebeğimi verdi: “Bütün annelerin endişe duydukları en önemli şey bu. Bebeğin doğru parmak ve parmak sayısına sahip olup olmadığı, sadece zencefil olup olmadığı. ”

    Kulağa ne kadar korkunç geliyor. Ancak belki de ebe tam olarak anlamıyordu. Çocuğunuzu, benim için kırmızı saçlarla doğarlarsa, çocuğumun bir şekilde çirkin olduğunu düşünmüyorsun, çocuğumun acı çektiğim alay ve sefaletle yaşadığı endişeydi.
Izzy biraz zencefildi ama aynı zamanda çok güzeldi ve ne mutlu ki toplum tam daire haline geldiğinde ve kızıl saçları bir kez daha kutlamaya başlayan bir dönemde doğdu.
Gone by yıllarda, gümüş ekranın birçok önde gelen yıldızı redheads vardı.

    Bayanlar takımı için Deborah Kerr, Bette Davis, Katharine Hepburn ve elbette Ginger Rogers vardı, bazı ünlü erkekleri Titian’a dokunarak Danny Kaye, Spencer Tracy ve James Cagney vardı.
Rita Hayworth ve Lucille Ball renklerini zencefil çetesine dönüştürmek için renklerini boyuyordu.
Ardından Marilyn Monroe geldi ve kızıl tresselerini ağardı ve sarışın devrimi popülerleştirdi.
Dolayısıyla, “yumruk” ediyorsanız veya çocuğunuzdan birinin alevle boyanmış saçları varsa ve ağartıcıya ulaşmak için bir gün karar verirse, Julia Roberts veya Susan Sarandon veya Robert Redford, Damian Lewis, Seth Green ve Simon Woods – hepsine boyaya direniyor ve harika görünüyorlar.

    Bu günlerde, tress’lerimden daha fazla minnettarım. Güneşte doğal olarak gelişen ve kışın daha zengin ve daha koyu hale gelen bir saç rengi ile kutsanmış olmak aslında oldukça ilginçtir.
Çoğu arkadaşımdan farklı olarak, yaşlanmaya karşı direniyor (henüz gri tüy yok).
Şimdi, kırmızı başlı, çilli bir çocuğu gördüğümde, sevgili Grampy’nin bana bir gün dedi ki: “Çileli olmayan bir çocuk, yıldızsız bir gökyüzü gibidir” dedi hatırlıyorum – ve gülümsüyorum.
ÖRNEK: SUSAN HELLARD C / O ARENA

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.