Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Miras için güvenli cennet

  • Listed: 11 Ekim 2017 15:25

Description

SORUN
75 yaşındaki Helen M, oğullarının öldüğünde bir şeyler miras almasını istiyor.
Ayda 100 £, bunun için en iyi değeri verecek ancak aldığı avantajları tehlikeye atmamak için göze alabileceği bir tasarruf çözümü arıyor.
Helen, 100.000 £ ‘lık konutuna ev sahipliği yapıyor ve nakit olarak bireysel tasarruf hesapları 8000 TL (isas) var. Bunların başlangıçta yaklaşık yüzde 5’lik tasarruf oranları vardı, ancak şimdi yüzde 0,5’lik bir verim sağladı.
O açıklıyor: “Değişime değmeyecek gibi görünüyor veya daha iyi oranlar uzun vadeli sabit olanlar ve paramı uzak tutmak istemiyorum” şeklinde ekliyor.

    ÇÖZÜM
Bağımsız danışman Kim Barrett, ilk kuralın, tasarruf amacı hakkında açık olması gerektiğini söyledi. “Bu, tasarruf yolunun türünü belirliyor” diye ekliyor.
“Helen kafası karışık görünüyor. Tasarruf yapmak istiyor, ancak fonlarına anında erişebilmek için açık bir şekilde istekli. Mirasın en iyi büyüme umutları bu tercihle çelişebilir. ”
Helen, tüm fayda haklarını elinde bulundurduğundan emin olmalı ve tasarruflarındaki artıştan etkilenip etkilenmediklerini kontrol etmelidir diyor.

    Eğer Helen’in haftalık geliri £ 181’den az olursa tasarruf emekliliği kredisi için başvurabilir. Geliştirilmiş yaş ücretsiz vergiyi 9,640 sterlin, yüzde 20’sini verilecek. Geliri 22.900 sterlinini aşarsa ödenek azaltılacaktır. Herhangi bir kredinin etkilenmeden önce elinde tutabileceği sermaye tasarrufu, son 6000 £ ‘dan 10.000 £’ ya yükseltildi.
Barrett, “Helen’in karşılayabileceği tasarrufların herhangi bir artışının kazançlarını etkileyebileceği ihtimali düşük” diyor Barrett, gelirin ancak alındığında olduğu gibi değerlendirildiğini belirtti. “Eğer Helen’in tasarrufların yalnızca dönem sonunda eklendiği bir plan olduğu takdirde faiz, yalnızca alındığında gelir sayılır” diye belirtti. Helen’in sadece iki seçeneği var. Eğer kontrolü elinde tutmak istiyorsa, o zaman güvenli nakit cennetinde kalmalıdır. Düzenli miktarlarda yatırım yapmayı planlaması, İsa katkısını artıracağı gibi, bunun da ödeneklerin yılda 5,100 TL’ye yükselmesi en iyi seçenektir.

    Barrett, alternatif olarak oğulları için Scottish Dul, Axa veya Prudential gibi sağlayıcılarla iki paydaş aylığı açabileceğini belirtti. “Yatırım, piyasa değişikliklerini ortadan kaldırmanın zamanı geldiğinden sermaye fonlarında olmalı. Vergi avantajları da olacak. Helen paraya erişemeyecek, ancak büyüme potansiyeli daha yüksek. ”
Bir sorununuz varsa, Maisha Frost, Sunday Express, 10 Lower Thames Street, London, EC3R 6EN veya maisha.frost@express.co.uk e-posta adresine yazın. Sadece orijinalleriniz değil, belgelerinizin kopyalarını gönderin ve ALWAYS telefon numaranızı ekleyin

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.