Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

NHS hastanelerinde ‘satılık son bebekler’

  • Listed: 9 Ekim 2017 08:30

Description

Birçok hasta İskoç hastanelerinde IVF için üç yıla kadar beklemek zorunda kalır, ancak “kendi kendine yeten” kişiler bebeğini sadece birkaç hafta veya ay içinde denemeye başlayabilir. Her yıl binlerce orta sınıf aile, keskin bir seçimle karşı karşıyadır – ya uzun süre beklemek ya da ‘kuyruk atlamak’ için ödeme yapmak.
Şimdi muhalif MSP’ler ve doğurganlık kampanyacıları Hükümeti daha fazla para yatırmaya ve NHS’nin kalbindeki haksızlığa son vermeye çağırdı.
İskoçya’da dört NHS doğurganlık klinikleri var ve hastalar ortalama bir IVF döngüsü için £ 4,000 ila £ 6,000 arasında para ödüyor. Edinburgh Kraliyet Revirindeki bekleme süreleri, ülkenin en fazla üç yıl içinde en uzun süredir, ancak kendi kendine fon veren hastalar süreci sekiz ay içinde başlayabilir.
Glasgow’un Güney Bölgesindeki Genel Sekreterliği’nde, bekleme süreleri yaklaşık 22 aydır, fakat sadece altı hafta kendi kendine fon sağlayabilirken, durum Dundee Ninewells Hastanesi ve Aberdeen Kraliyet Revirinde benzerdir. Şaşırtıcı eşitsizlik, İşçi Sağlığı Göleti Sekreteri Jackie Baillie tarafından dün yeniden yapılanma çağrısında bulundu.

    Dedi ki: “Ödeme yeteneği veya İskoçya’nın hangi bölümden geldiğine bakılmaksızın, tüm hastalar için bekleme süreleri aynı olmalıdır. İskoç Hükümeti’nin kuyruk atlamayı durdurmasını ve etkin bir şekilde davranmasını ve böylece tüm hastaların adil davranılmasını ve mümkün olduğunca çabuk tedaviye kavuşmasını istiyoruz “dedi.
Sağlık Sekreteri Nicola Sturgeon ve Finans Sekreteri John Swinney, NHS’deki özel muameleyi sona erdirmek için muhalefette bulunma sözü verdikten sonra Bayan Baillie ayrıca SNP liderliğini “ikiyüzlülük” olarak suçladı. Infertility Network İskoçya (INS) koordinatörü Gwenda Burns, bazı gelişmelere rağmen, birçok çiftin IVF bekleme sürelerinin “tamamen kabul edilemez” olduğuna karar verdiler.

    “NHS hastanelerinde kendi kendine fon sağlayan tedavilerin nasıl sağlandığı konusunda, bekleme sürelerini etkiliyorsa açıkçası endişe ediyoruz, ancak desteklediğimiz bazı konsept birimleri tarafından güvence altına alındı” dedi. dava.”
“İskoçya’da adil ve adil bir infertilite hizmetimize sahip olsaydık, hastaların erken teşhisi konduktan sonra hızlı ve uygun bir tedavi aldık, çoğunluğun özel tedavilere bakmasına gerek kalmayacak” dedi.
İnfertilite tedavisi konusunda dünya çapında bir yetkili olan Profesör Richard Fleming, diğer hastaların kendi kendilerini finanse eden çiftler tarafından tutulmadıklarını, çünkü bunlar sistem içinde sadece boş alanlar kullandıklarını söyledi. Ancak İskoçya’daki IVF için daha fazla hükümetin finansmanına ihtiyaç duyulduğunda ısrar etti.

    Birkaç özel İskoç kliniklerinden biri olan Glasgow Üreme Sağlığı Merkezi’nin bilim direktörü Prof Fleming şunları söyledi: “Olasılıkla, kendi kendini finanse eden döngüler aslında NHS döngülerini destekliyor. Kısıtlama birimlerin kapasitesi değil, kısıtlama hükümet finansmanının eksikliği.
“Bu gecikmeler IVF açısından özellikle önemlidir, çünkü tedavi ihtiyacı belirlendikten sonra, yaşın çok büyük bir etkisi olduğu için mümkün olduğunca çabuk ilerlemelidir. 37 yaşındaki bir kadından iki yıl beklemesi söylendiğinde, başarı ihtimalini yarı yarıya azalırsınız. ”
“Benim anlayışım, merkezlerdeki personelin hayal kırıklığına uğramasıdır çünkü onlar daha iyi ve daha iyi tedavi sağlayabileceklerini ve hastanın daha genç olmasının sonuç ne kadar iyi olduğunu” dile getirmektedir. Birçok çift kendi kendine yetiyor, çünkü NHS tedavisi için uygun değildirler. yaş nedeniyle, zaten bir çocuğu var ya da eşinin önceki bir ilişkiden bir çocuğu olması nedeniyle.

    İnfertilite ve Ben adlı internet blogunu yazan evli 34 yaşındaki Edinburghlu kadın, son zamanlarda birçok kadının duygularını özetledi. “Kraliyet Revirinden bana 1 Temmuz 2010’dan itibaren NHS IVF bekleme listesine girileceğimi söyleyen bir mektup aldım.”
“Bekleme süresi halen üç yıldan fazla. Bu yüzden, listenin başına ulaştığımda 38 yaşımdayım ve kadın 38 yaş ve üstü ise NHS tedaviyi finanse etmiyor. Bu yüzden sadece bekleme listesinde olacağım ve en üste çıkmak için bana çok yaşlı olduğumu söylemelerini sağla, üzgünüm “dedi.
“Ancak, kendi kendini finanse eden döngümüz var, bu yüzden umarım biz yine de bekleme listesine girmeyeceğiz.”

    Dün gece Halk Sağlığı Bakanı Shona Robison, durumun “kabul edilemez” olduğunu ve hükümetin IVS tedavisine erişimi iyileştirmek için INS’ye sağlık kurulları ile birlikte çalışmak için para vermiş olduğunu söyledi. O, “INS raporunu çok kısa bir süre içerisinde almayı umuyor ve önerilerini önceden almayacağım halde, bekleme sürelerini azaltmada çok daha fazla ilerleme kaydedilmesi için kurullara talimat vermeye kesinlikle hazırım” dedi.
“INS tarafından yapılan çalışmalara ek olarak, bekleme süreleri de dahil olmak üzere konularda tavsiyelerde bulunmak için Kısırlık konusunda Uzman Grup kuruyoruz. Onların bu yaz bana ara rapor sunmalarını bekliyorum ve hızlı bir ilerlemeyi de görmeyi umuyorum. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.