Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama ekonomiyi sarsmak için yeni bir plana sahip

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:05

Description

Başkan Obama, finansal kurtarma planından (Troubled Asset Relief Program – Troubled Asset Relief Program – Troubled Varlık Rölyef Programı) kalan yatırım ve istihdam için küçük işletme topluluğuna yapılan parayı kullanarak, belki de yeni hükümet harcamalarında 92.6 milyar ya da daha fazla çağrıda bulundu.
Altyapı iyileştirmeleri ve evlerini daha fazla enerji verimli hale getiren tüketicilere yapılan indirimler için diğer kaynaklardan daha fazla kaynak talep edileceğini belirtti.
Obama, Amerika’nın yüksek işsizlik oranına dikkat çekti ve son birkaç ayın büyük bölümünü çoğunlukla sağlık ve Afganistan’daki savaşa harcadı. Ekonomideki durum ve özellikle de işsizlik oranı, önümüzdeki Kasım ayı orta vadeli seçimlerinde Demokratların çoğunluğunu Kongrenin her iki odasında muhafaza edip etmemesinin belirlenmesinde önemli bir mesele olabilir.
Obama, yenilenen planının yalnızca işini kaybetmiş milyonlarca ABD’li ailenin servetini çarpıcı biçimde artıracağını ama aynı zamanda emeklilik tasarrufunun büyük bölümünü ve çoğu durumda evlerini geri kazandığını umduğunu belirtti.
“İşimiz bitti” dedi, “İş kayıplarının tufanını nispeten düşük bir miktara indirgediğimiz halde, sel felâketine giren tüm ailelere yardım etmek için henüz bir adım önde değiliz” dedi. dedim.
“Bugünlerde durgunluğun başlamasından daha fazla sayıda yedi milyondan fazla Amerikalı var, bu şaşırtıcı bir rakam …”
ABD ekonomisi, en azından İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en derin kriz sonrasında telafi ediliyor gibi görünse de, işsizlik – ki Kasım ayında biraz daha gelişti fakat hala% 10 duruyor – ve küçük işletmeler için kıt kredi, seçmenleri ekşi bıraktı. ruh hali.
Bu, ABD seçmenlerinin Beyaz Saray’da bir değişiklik yapıldıktan sonra ilk ulusal oylamada cumhurbaşkanının partisinin kongresi üyelerine karşı yaptıkları oy pusulasını tarih eğilimini arttırabilir.
Ve Demokratların siyasi korkularını ve ABD kamuoyunun derin ekonomik kaygısını köreltmeyi umarak, Obama, Başkanlık Roosevelt’in Büyük Depresyon dönemindeki liderliğine dönük iyimserlik çağrısı yaptı. “İki yıl zorlu geçti ve kuşkusuz önümüzdeki aylarda zorluk çekmeyecek, ancak geçmiş fırtınalar azaldı, gökyüzü parlıyor ve ufukta bir kez daha sesleniyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.