Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ordu kavgaları Sandhurst’in yanına cami inşa etmeyi planlıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 10:10

Description

Binanın devasa kubbe ve iki adet 100 fit minareli Ordu kolejine bakarak bir güvenlik tehdidi oluşturacağını iddia ediyorlar.
Prensler William ve Harry orada eğitilmişler ve Kraliyet Ailesi’nin üst düzey üyeleri düzenli ziyaretçiler.
Surrey Heath Konseyi, cami inşaatına ilişkin bir başvuruyu zaten onayladı; bu, stajyer subayların geçit töreni alanından sadece 400 metre uzaklıkta olacaktı.
Ancak güvenlik uzmanları, İslam fanatiklerini çekebileceği konusunda uyarıyorlar. Bir güvenlik kaynağı, denetimlerin bilinen radikal camilere olan bağlantılarla yapıldığını doğruladı.
Bakan, “Polis özel şubesi, konuyla ilgili yerel belediyeye bilgi vermesini istedi” dedi. Savunma Bakanlığından bir sözcü, bir itirazın yapıldığını doğruladı ancak bunun, kullanım yerine planlanan yüksekliğinden kaynaklandığını vurguladı.

    “Böyle yüksek bir bina, güvenlik riskini kanıtlayabilecek Savunma mülkiyetine göz atabilir” dedi. Surrey Heath planlama komitesi geçen hafta bina planlarını onayladı ancak önümüzdeki ay tamamlanmadan nihai bir karar alınmayacak.
Camiye yönelik bir dilekçe 7000 yerel sakin tarafından imzalanmış ve kampanya lideri Alan Kirkland, “Birçok kişi miniklerin boyutunu sorguluyor ve bu da tüm akademiyi gözden kaçıracak” dedi.
Sandhurst’in itirazına ilişkin bir Surrey Heath Konseyi sözcüsü, “Sunulan planlar, binanın çatı seviyesinin üstündeki minarelere erişimin olmayacağını” söyledi.
Camiyi inşa etmek için başvuran Bengali Refah Derneği’nden Abdul Wasay Chowdhury, şunları söyledi: “Yerel alanı geliştirmek için çok dikkatli bir şekilde tasarladık.”

    Fakat yerel Tory MP Michael Gove, “iyi toplum ilişkileri” için başvurunun geri çekilmesi gerektiğini savundu. Konu, aşırılık yanlısı siyasi partileri bölgede bir dayanak oluşturmaya itti.
Sosyal paylaşım sitesinde planlanan camiye karşı çıkmak için kurulan bir grup Facebook’un en sağdaki İngiliz Savunma Birliği tarafından desteklendi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.