Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Otel ölüm sınavında ‘Suudi kraliyet’

  • Listed: 9 Ekim 2017 02:15

Description

Polis, Londra’nın Marylebone kentindeki beş yıldızlı Landmark Hotel’deki 32 yaşındaki bir adamın cesedini keşfettikten sonra tutuklanmıştı.
Polise, üçüncü kattaki süitte ciddi kafa travması geçiren mağduru bulan personel çağırdı.
Araştırmacılar Suudi Arabistanlı adamı birkaç saat sonra Westminster’deki bir adresde tutukladı.
Metropolitan Polis sözcüsü, ölümün cinayetin cinayet ve ciddi suç komutasındaki dedektiflerce sorgulanmakta olduğunu söyledi.
Ölüm sonrası yapılan inceleme sonucunda kurbanın “boyun elle sıkıştırılması” sonucunda öldüğü ve baş yaralanmalar gördüğü tespit edildi. Dedektifler, şüphelinin gözaltında tutulan süreyi uzatabilmesi için bir emre başvuruda bulundu.
Bir Büyükşehir Polisi sözcüsü: “Memurlar, Suudi Arabistan’dan gelen merhumun kimliğini bildiklerine inandıklarına inanmakla birlikte, adını açıklamadan önce resmi kimliği beklemekteler ve bir sonraki akrabalarını izlemek için soruşturma devam ediyor” dedi.
Saud’un Evi olarak bilinen Suudi kraliyet ailesinin yaklaşık 7.000 üyesi var, en fazla nüfuz yaklaşık 200 Kral Abdullah’a en yakındır.
İngiltere’ye turist olarak giden gözaltında bulunan şüpheli, kovuşturmadan diplomatik dokunulmazlık talep edemediği anlaşılıyor. 1961 Viyana Sözleşmesi uyarınca yalnızca kıdemliler ve diplomatlar hak kazanabilir ve bir şüphelinin hükümeti dokunulmazlığı feragat edebilir.
Kaynaklar, herhangi bir bağlantı varsa Suudi kraliyet ailesine olan bağının “küçük” olabileceğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.