Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Otobüs şoförlerinin ırkçılık sırası hicablarda kızlar için durmuyor ‘

  • Listed: 9 Ekim 2017 17:20

Description

Eylemleri – sınıf arkadaşlarının Müslüman başörtüsü karşısında diğer öğrencileri rahatsız eden rahatsızlıktan kaçınmak için – eleştirmenlerce “korkak” olarak etiketlendi.
Jack Straw geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi takip etmeyi reddetmesinin ardından, İslami kıyafetlerin tartışmaya açılmış en son sırası oldu.
Adalet Sekreteri, milletvekillerine “yasada değişiklik yapılmasına şiddetle karşı” tavsiyesinde bulundu.
Merseyside’daki Müslüman toplum liderleri, dün otobüs şoförü hattının uzun süredir devam eden ırkçılığın bir parçası olduğunu söyledi.
Sorunlar, 1,274 öğrencinin yüzde 10’unun etnik azınlıktan olduğu Liverpool’daki Holly Lodge Girls ‘Koleji’ne devam eden öğrencilere odaklanmaktadır.
Liverpool John Moores Üniversitesi’nde çalışan Amina İsmail, gözyaşı dökülen kurbanlar tarafından yaklaşıldığını iddia ediyor.

    Dedi ki: “Geçmiş sürüş insanları hicab giydikleri için küfürlü davrandıklarını söylediler.”
Bayan İsmail, otobüs sürücülerinin durdurmayı reddettiğini iddia ederek “korkak” olduğunu da ekledi. Dedi ki: “Kişisel önyargılarını genç insanlara itmemeliler.”
11-18 yaşları arasındaki öğrencilerle birlikte olan kolej, daha önce Ofsted’den “eşitlik ve çeşitliliğin teşvik edilmesi” için övgü aldı.
Öğretmen Julia Tinsley şunları söyledi: “Cahil insanların otobüslerde öğrencilerimize ırkçı yorumlara yön veren az sayıda vakası var. Tamamen kabul edilemez ve çok üzücü. Etkilenenlere destek sağladık.

    “Mersin’deki polisin, ırkçı yorumlar yapmanın kabul edilebilir olduğunu düşünen zihinsel azınlık ile mücadeleye olan desteğini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
Polis şefleri o zamandan beri seyahat otoritesi Merseytravel ve Müslüman topluluğun üyeleriyle görüştü.
Liverpool Belediye meclisi üyesi Paul Clein, kasıtlı olarak durdurmayı başaramayan herhangi bir şoförün “ırkçılık ve zorbalık suçlarından” olduğunu söyledi.
Merseytravel “tüm ırkçılık eylemlerini” kınadığını söyledi.
Ünite için bölge danışmanı olan Colin Carr – üyeleri otobüs şoförlerini içeriyor – durmayı başaramadıklarında şaşkın olmasını söyledi. Carr, “Sendika bu tür eylemleri kınayacak ve eşitlik ve çeşitlilik spektrumda tanıtılan bir şey” dedi.

    Bir Merseyside polis sözcüsü: “Bu olaylar yolcuları rahatlatmak ve caydırıcı olmayı caydırmak için oluyor olan dönemlerde polise topluluk destek görevlilerini halk otobüslerine koyacağız” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.