Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Paskalya trenlerine grev tehdidi

  • Listed: 9 Ekim 2017 03:55

Description

Ulaştırma Maaşlı Çalışanlar Derneği (TSSA), 13.000’den fazla Demiryolu Denizcilik ve Taşımacılık sendikası üyesi de oy verecekken, 2000’den fazla amir ve yöneticiyi uzun süredir iş yerinde oy kullanacaklarını belirtti.
Her iki oy da önümüzdeki hafta başlayacak ve sonuçlar önümüzdeki ay açıklanacak ve 21 Mart’tan itibaren endüstri hareketleri öngörülüyor.
TSSA genel sekreteri Gerry Doherty, “Umarım Paskalya tatili boyunca herhangi bir bozulmayı önleyebiliriz ve bunun olmasını önlemek için Network Rail’i şimdi bizimle ciddi tartışmalar başlatmaya çağırıyorum sadece bu işle uğraşmamakta ısrarcı değiller kesiliyor ancak işlerin gönüllülük esasına dayanılacağını iddia ettikleri zaman bize zorunlu işten çıkarmalar için bir garanti vermeyi reddetti. ”
Sendika, bakım işleri ve depolarındaki denetçiler ve yöneticilerin grev eylemlerini “bakım görevlerini ciddi olarak engelleyeceğini” ve seyahatleri hızla bozacağını söyledi.
Bay Doherty, Network Rail’deki 1,500 sendika üyesine, NR, önümüzdeki Salı günü% 0,8’lik bir teklifte iyileşme sağlamazsa, grev eyleminde bulunacağını belirtti.
RMT genel sekreteri Bob Crow, “Ulusal bir grev için oy kullanıyoruz, çünkü balta işleri tehdidinin ve güvenlik standartlarının üstesinden geldiğimizin bilincinde olarak, Birleşik Krallık demiryolu ağında başka bir Hatfield, Potters Bar veya Grayrigg felaketi kaçınılmaz hale geldi.
“Network Rail’i sürekli olarak iş tehdidi ve demiryolu güvenliğini kaldırmazlarsa harekete geçmekten başka seçeneğimiz kalmayacağını ve bu uyarıları gözardı ettiklerini ve böylece oyların önümüzdeki hafta başlayacağını belirttik. şüphesiz ki İngiliz halkı, verimlilik adına demiryolu güvenliği ile pervasız kumar alıp bir bilançonun altındaki mali hedefleri vuramayacağınızı anlayacaktır.
“Bu oyla ezici bir ‘Evet’ oyu istiyoruz ancak yolcuların ve personelin güvenliğini ve güvencesini gündeme getiren anlaşmazlığa çözüm getirme amaçlı Network Rail ile görüşmeler yapmaya kararlıyız.”
Bir Ağ Demiryolu sözcüsü: “Bu grev oyları çağrılarını duymaktan dolayı hayal kırıklığına uğradık.Bu, Ağ Demiryolunda değişime nasıl ihtiyacımız olduğu konusunda geniş bir tartışmanın parçası, böylece Britanya’nın 21. yüzyıldaki ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Çalışanlarımızın çalışma biçimi de değişmeli ve biz onlara iyi ve cömert bir teklifte bulunduk. Hepimiz zamanlarla hareket etmeliyiz ancak asla güvenliğinden ödün vermeyeceğiz “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.