Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Prostat katil kanseri için tedavi umudunu

  • Listed: 9 Ekim 2017 08:35

Description

Amerika’daki bilim adamları, genetik olarak insan kök hücrelerini değiştirerek kanseri laboratuvar koşullarında yeniden yarattı. İlk kez hastalığın insan vücuduna nasıl saldırdığını tamamen görebiliyorlar.
Şimdiye kadar uzmanlar, kansere karşı savaşmak için ilaç tasarlamak için tümör hücrelerini hasar görmüş kullandılar ancak hastalığın temel nedeni anlaşılmadı.
Dün gece Prostat Kanseri Yardım Kuruluşu haberi “önemli” ve “yenilikçi” olarak nitelendirdi.
Araştırma yönetimi başkanı Dr. Helen Rippon, “Bu, önemli bir bulgudur; çünkü prostat kanserinin altta yatan nedenleri ve potansiyel yeni ilaç hedefleri üzerine yapılan çok temel bilimsel araştırmalar, laboratuarda kullanılabilecek iyi bir hastalığa sahip olmasına tamamen güveniyor. .
“Bu model, prostat tümörü gelişimini ve büyümesini sağlayan araçlara yeni fikirler getirebilir. Bu araştırma hala erken bir aşamadadır, ancak yazarlar böyle iddialı ve yenilikçi bir yaklaşım izlemekten alkışlanmalı “dedi.

    Hastalık, İngiltere’de yılda 10.000 erkek öldürüyor, her saat eşdeğeri ve 35.000 kanser her yıl teşhis ediliyor.
Los Angeles’taki California Üniversitesi’nden Dr. Owen Witte, ABD araştırma ekibini yönetti ve tekniklerinin yeni anti-kanser ilaçlarının “ince ayarına” yardımcı olabileceğini söyledi.
Bir laboratuardaki tümörlerden yetiştirilen hücreler kanserin nedenlerini gizler, böylece mevcut tedaviler tetikleyen genetik kusurlara saldırabilir.
Dr Witte, araştırmasını, geçtiğimiz hafta California, San Diego’da Bilim İlerlemesi için Amerikan Birliği’ne sundu.
Bu ayın başlarında, Star Wars oyuncusu David Prowseç, 74 yaşındaki hastalığı ile yaptığı uzunca bir savaşı kazanma sevincini anlattı. Bir Prostat Kanseri Destekçisi Sendikası çalışanı tarafından kendisine kan testi yapılması için GP’den yardım çağrısında bulunulduktan sonra erken bir aşamada teşhis edildi.

    Kardeşi de hastalığı da yenen Prowse, 50 yaş üzerindeki erkeklere test edilmesini öneriyor.
Geçen hafta 89 yaşında ölen efsanevi jokey ve yazar Dick Francis, 2007’de durum tespit edildi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.