Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Robinson ‘kafeye sevgilisi borç verdi’

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:20

Description

Iris Robinson, parayı iki aile dostu geliştiriciden aldı ve böylece 19 yaşındaki Kirk McCambley Lagan kıyısında bir restoran açabilirdi.
Ancak Strangford Milletvekili, yerel konseyde oturmasına rağmen işe ilgi duymadığını iddia ediyor ve bu belge Bay McCambley’e ihale kazandırıyordu.
TV belgeselinde ayrıca DUP lider kocasının durumun farkına vardığını, ancak uygun makamları uyarmak için adım atmadığını iddia etti.
BBC Spotlight soruşturması tarafından yapılan talepler doğruysa, parlamento kurallarının açık ihlallerini temsil edeceklerdir.
Bay Robinson ve Bay McCambley’nin olayı 2008 yazından başlayarak yaklaşık beş ay sürdü. Paranın ödenmesi üzerine kürek çekildikten sonra sona erdi. Dört ay sonra, geçen yılın Mart ayında, milletvekili kendi hayatını almaya çalıştı.
Kredi konularında tedirginlik duyduktan sonra istifa eden milletvekili eski danışmanlarından Selwyn Black, belgeselde McCambley’den belediye meclisi Bayan Robinson’ın oturduğu tarihi Kilit Keeper’s Cottage’daki bir kafe işletmek için ihale teklifinde bulunmaya çağırdığını söyledi. yeniden geliştiriliyordu.
Anlaşılan o tarihten sonra Ken Campbell ve Fred Fraser adlı geliştiricilerin iki 25.000 £ ödemesini elde etti. Bay McCambley, Bayan Robinson’ın her iki çekle de kendi adlarına yaptığı sözleri söylediğini, ancak kendisine ait borçlarını ödeyebileceği iddia edilen 5.000 £ karşılığında nakit para istediğini söyledi.
Castlereagh Konseyi daha sonra Bay McCambley’ye kafeyi işletmek için sözleşme imzaladı.
Bununla birlikte, Spotlight, Bayan Robinson’un komisyon belediye meclisine maddi çıkarlarını kaydetmediğini ve iki krediyi parlamentonun çıkar beyanına kaydetmediğini iddia etti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.