Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Rock gitar ustaları: Eric Clapton ve Jeff Beck

  • Listed: 9 Ekim 2017 01:40

Description

Eric Clapton ve Jeff Beck, tüm zamanların en büyük kaya gitaristlerinden biri olarak kabul edilir, tartışmalı olarak yalnızca Jimi Hendrix ile yarışırlar.
Ancak Hendrix 40 yıl önce bu Eylül’de öldü. Clapton ve Beck, elektro gitarın en büyük yaşayan üslerinden biri oldu.
Bu nedenle, rock hayranlarının birlikte seyrek bir performans sergileyebilecekleri konusunda heyecanlı olması için daha fazla neden var. Dün gece Londra’daki O2 Arena’da, 20.000’den fazla kapasiteli bir kalabalık tam olarak bunu yaptı.
Beklenti duygusu anlaşılabilirdi. Burada bir oditoryumda bir konser salonunda Beck ve Clapton vardı: sırasıyla uzun vadeli hayranları tarafından “gitaristler” gitaristi “ve” Tanrı “olarak bilinen müzisyenler.
Jeff Beck’in 50 yıldan beri halka açık olduğu konusuna asla bakmazsınız. Kolsuz beyaz gömleği, sıkıntılı, siyah kot pantolon, çizme ve gölgelerle, 60’lı yaşlarda bir grup genç gitariste ve parodi filmi Spinal Tap’da karakterlerden birine ilham veren figürden farklı görünmüyor.

    Bir orkestra ve Jason Rebello ve Narada Michael Walden gibi önemli bir oturumcu destekli Beck, takımına hafifçe rahatladı.
Beck, gitar pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıltılarıyla tanınıyor, hayal kırıklığına uğramadı, ancak hepsi hızlı ve öfkeli değildi.
İrlandalı şarkıcı Sharon Corr tarafından bir noktaya geldi; çıplak ayaklı ve gülümseyen Josh Stone, Ben Sana Bir Büyü Yaz versiyonu için başka bir genç folyo sağladı. Beck, The Beatles’ın Yaşamdaki Bir Günü adlı şaşkın yeniden işlenmiş bir versiyonunu başlatırken, “Ben her şey burada çocuklar oluyor” dedi Beck, pis bir sırıtışıyla.

    Clapton, Beck’le aynı yaşta olmasına rağmen, sakallı, gözlüklü, karanlık ceketi ve akıllı mavi kotlarıyla daha olgun bir figür kesiyor. Akustik bir gitarla oturan o, İngiliz blues’larının yaşlı devlet adamları gibi rahat görünüyordu.
Üst katta duran Brian May, sahnede onun etkili öncülerine bakarken, en ünlü şarkısı Layla’nın nazik versiyonuyla dikkat çeken etkileyici görünüyordu.
Kendi bireysel takımlarını oynayan kalabalık nihayet tüm akşamları gerçekten beklediğini elde etti:
Beck ve Clapton birlikte sahnede, eski zaman gitar slingers gibi düello.

    Beck’in introspektif kümesi ve Clapton’un mavileri bittikten sonra, eşsiz yaklaşımlarının ne kadar güzel bir şekilde bir araya gelebileceğini kanıtlayan ortak bir performans izledi.
65 yaşındaki çocuklar, Shake Your Money Maker, You Need Love ve Beck’in en büyük solo hit Hi Ho Silver Lining gibi klasikler için ayak uydurdular ve hepsi de saygın ve ikonik durumlarını doğruladı.
Kalabalık, kahramanlarını bir sahnede yan yana görmek için sertleşmiş yaşlı rockçılardan çok etkileyiciydi, gençlere bu caddenin parlayan simgeleriyle kavernöz olmasına rağmen bir odayı paylaşmaktan mutluluk duydular.

    Yaşları ne olursa olsun, baskın seyirciler inanılmaz bir şov yakaladı ve bu iki etkileyici müzisyen onlarla birlikte getirilen tarihin ağırlığı ile daha önemli hale geldi.
Sırt çeki ve kopmuş ittifakları nedeniyle tanınan bir endüstride bu iki dev devinin devam eden dostluğunu ve zevk aldıkları karşılıklı saygı kutlamak alışılmadık bir zevkti.
Clapton’un Beck’a söylediği gibi: “O, en benzersiz gitarist ve muhtemelen en özverili adam ya arabalarını tamir ediyor ya da gitar çalıyor.

    Ancak daha önce sadece birkaç kez beraber sahne aldılar, sadaka olaylarındaki tek şarkı için dün gece yapıyorlardı ve bu geceki O2 şovları daha da özelleşti.
Dün gece, kalabalığın çığlıkları birkaç kilometre boyunca duyulabiliyordu. Gitaristlerin defne üzerinde uzun süre dayayıp harcayacakları değil. “Yetenekli olduğum müziği yapmaya yakın olduğumu sanmıyorum” diyen Beck, “kimsenin beni oynamayı duyduğunu sanmıyorum”
Dün geceden sonra orada 20.000 kişi farklı olmak için yalvarıyorlardı.
Jeff Beck’in albümü Emotion

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.