Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Savaşta üç oğlanın stresiyle beni öldürüyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:25

Description

Şimdi gerginliğin ve endişenin kendi hayatını tehlikeye attığından korkuyor.
Oğullarını Taliban’a kaybetme korkusuyla yaşamak, sağlığına zarar veren iki kalp krizi geçirdi.
Yaklaşık üç yıl önce adanmış annesi, Sunday Express’e özel kâbusunu, asker oğullarının birbirlerine haftalarca Afganistan’a gönderildiklerini söyledi.
Şimdi o hem o hem de oğlanlarının “savaşa hazırlık” olduğunu söylüyor.
Ve Adam, 25, Billy, 22 ve Josh, 21, her biri iki tur görevini tamamladılar, işkencesi çoktan bitti. Adam ve Josh savaş tiyatrosuna geri dönecekler.
İki oğlu yargılanırken ilk görev gezileri sırasında Adam işitme problemleri ile ayrıldı ve Billy geçici olarak kısmen felç etti. Her nasılsa Deborah, sevgili çocuklarının aylardır ateş hattında olduğunu bilmenin stresiyle baş etmişti.

    Ancak dönüşlerinde doktorlar fark edilmeden iki koroner mağduriyet geçirdiğini fark etmeden önce reçeteli ilaçlara bırakan derin bir depresyon olarak düşünülenlere yenik düştü.
“İki ‘sessiz’ kalp krizi geçirmiştim. Ben sadece depresyondan acı çektiğimi sanıyordum, ama baş etmiyordum “dedi. “Doktorlar, 16 yaşındaki bir kişinin atardamar attığını ve saldırıları niçin yapmam gerektiğine dair bir gerekçe olmadığını söyledi. Bunun tek nedeni, beklediğim, haber bekleyerek telefon çalmasını korkutan stres olabilir. Tansiyonum yükseliyordu. ”
Deborah sadece 50 yaşında olmasına rağmen, kan basıncı problemleri ile mücadele etmek için muhtemelen hayatının geri kalanında ilaç kullanıyor.

    “Sanki ben bu savaşın bir başka yaralııymışım gibi ve benim gibi çok daha annesi olmalı” dedi.
Billy, bir düşüş sırasında omurgasında bir kemik kırdıktan sonra eve gönderildi ve kolunda kısmen felç oldu.
Birkaç hafta sonra Deborah ve kocası Andrew, Adem’in devriye aracının yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın üzerinden geçtiği söylenmek üzere Derbyshire’deki Somercoates’teki evlerinde çağırıldı.
Neyse ki sağ kulağındaki işitmeyi kaybetti ve şimdi cephe görevlerinden uzak durdu.
“Şeyler o kadar kötü oldu ki doktoru görmeye gittim ve beni anti-depresanlara bıraktı. Tek yapmam gereken herşeyle baş etmeye çalışmaktı, sonra hepsi parçalandı. Çok uzun zamandır kaygı ile yaşıyordum, sonra da bozdum “dedi.

    Billy güçleri terk etti ve kız arkadaşı İrlanda’da savaşırken, savunmasız genç erişkinlerin bakıcısı olarak çalışıyor. Ama kardeşleri dönecekler.
Deborah, “Her geri döndüklerinde benim için zorlaşıyor çünkü şimdi karşı karşıya olduklarını biliyorum ve onları nasıl etkilediğini gördüm” dedi.
“Çakal kuyruklarında olacağım. Ancak, geri dönmek istiyorlarsa, iyi bir anne olmalı ve kalbimi kırsa bile onlara destek olmalıyım. Onları ben değiştirdi. Onlar büyüdü. Tanık olduklarını babalarıyla konuşuyorlar, ancak bana söylemiyorlar. Beni hasta haline getireceğinden endişe ediyorlar. ”
Savaşın hak ve yanlışları hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

    Ancak ekliyor: “Orada neler olup bittiği hakkında hiçbir fikri yokken görüşlerini dile getirdiğim için üzülüyorum.
“İki oğlan savaşa geri dönmek zorunda ve şu an birlikte yaşamak zorunda olduğum şey bu. Onlar için güçlü olmaya çalışacağım, ancak ücreti alıyor “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.