Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sevimli hayvanlar: Dikkat çeken Kirk Dik-Dik antilosu anne tarafından soğuk omuz verilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 20:10

Description

Ancak, Britanya’nın her yanında büyük hasar gören son soğuk dalgaların yaban hayatında da büyük etkisi oldu gibi görünüyor.
Sadece birkaç santimetre uzunluğunda olan bu küçük Kirk dik dik antileni, annesi onu terk ettikten sonra hayvanat bahçesi bekçileri tarafından elle yetiştiriliyor.
Tomurcuklanmadan, tomurcuklanıp, meyvelerden bir diyet yapmaya yetecek kadar yaşına gelene kadar, günde beş kez biberonla beslenmiş süt olması gerekir.
Uzmanlar, son karlı havanın annesinin ana içgüdülerini soğutmuş olabileceğini ve onları içeri sokmaya ittiğini düşünüyorlar.
Ancak olağanüstü omuza rağmen, eninde sonunda 40cm uzunluğunda olacak Bambi görünümlü minik adam Chester Zoo’nun evinde çokça dikkat çekiyor.

    Hayvanat bahçesinde dünyaya gelen Afrika türlerinin ilkidir.
Yeni geliş için annesini oynayan kıdemli kaleci Helen Massey şunları söyledi: “Kirk dik dikimi, antilop türlerinden küçük olanlardan biridir ancak yetersizliklerine rağmen itirazda bulunurlar.
“Eklenmemiz günden güne daha da güçleniyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kendine ait olacağını umuyoruz.”
Kenya, Tanzanya ve Namibya’ya özgü olan dik-dik, adını, kapak için koşuşturduğunda getirdiği gürültüyle alıyor. 10 yıla kadar yaşayabilirler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.