Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Şimdi Olimpiyat Stadyumu İstiyorlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:15

Description

Yeni sahipler David Sullivan ve David Gold, 2012 Oyunları sona erdiğinde kulübü Londra Olimpiyat Stadyumuna taşımak istiyorlar.
Sullivan şunları söyledi: “Kısa vadeli öncelik, transfer penceresinin geride kalanlarından faydalanmak ve Premier League’de kalmaktır. Ancak, uzun vadeli hedef – istikrar ve büyüme – Olimpiyat stadına taşınması anlamına geliyor ve bununla hemen başlamak zorundayız.
“Destekleyici olan Newham Belediyesi ile tanışmak ve ardından Hükümete lobi faaliyeti başlatmak istiyoruz. 60.000 kişiyi elinde tutan Arsenal ve yeni büyük bir stadyum inşa eden Tottenham ile rekabet edebilmek için daha büyük bir stadyuma ihtiyacımız var.
“West Ham’in olimpiyat stadına gitmesinin avantajı, her ikisi de sıradan bilet fiyatlarını düşürmemize izin verecek büyük kapasite ve muazzam ticari potansiyel olacaktır. Premier League’de en düşük fiyatları istiyoruz, böylece sıradan çalışan insanlar futboldan gidebilir ve elit bir spor değildir. Kulübü halka geri götüreceğiz. ”

    West Ham, 106 yıl boyunca Upton Park’taki Boleyn Ground’da oynamış ancak konut sokakları tarafından engellenmiştir ve yalnızca 35.000 kişidir. Stratford’da yapım aşamasında olan olimpiyat stadyumunun 280 milyon pounda mal olması gerekiyordu, ancak bu 525 milyon pound’a yükseldi. 80.000 kişiyi elinde tutacak, ancak şu anki plan, yalnızca iki haftadır Oyunlar için kullanılacağı büyüklükte olması. Daha sonra dev kase üst bölümleri 25.000 izleyici tutan küçük bir stadyum bırakmak için sökülecektir.
Sullivan şunları söyledi: “Mevcut plan müstehcen bir para israfı. Bu yeni kredi sıkışıklığı döneminde, herkesin milyonlarca insanın büyük bir stadyum inşa etmesini ve daha sonra onu yırtıp harcama konusunda konuşabileceğini aklımdan bile geçemiyorum. Geride bırakılanların atletizm için olması gerekiyor ve orada bir ragbi kulübünden konuşmak var, ancak her iki spor da 5,000 kalabalığa sahip. 80.000’de tutup dolduracağız “dedi.

    Standların üst katları Olimpiyat planlarında “sökülebilir hafif çelik ve beton” olarak tanımlanmıştır ve kalıcı kullanım için değildir. Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, West Ham için bir müttefik olabilir. Oyunlara “delilik” için geçici yapılar inşa etme fikrini çağırdı.
Ancak West Ham – ve Leyton Orient – ayrıca siteye taşınmakla ilgileniyor – Oyunların üstünlüğü Lord Seb Coe Olimpiyatlar sona erdiğinde bir atletizm izi bırakmayı taahhüt ediyor.
Her iki futbol kulübü de, pistten kurtulmak istiyorlar, bu nedenle koltuklar sahaya daha yakın olabilir, ancak dün gece Londra Organizasyon Komitesi, pistin kalacağına söz verdiklerini doğruladı. ‘Kulübü halka geri götüreceğiz’

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.