Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sir Malcolm Rifkind, RAF üssünden men edildi

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:40

Description

Edinburgh Pentlands ve eski Dışişleri Bakanı Rifkind’in eski bir muhafazakar politikacı, Morayshire’da RAF Kinloss’a girme iznini reddetme kararı “gülünç” olarak nitelendirdi.
90’lı yıllarda John Major’un Tory Kabinesinde Savunma Sekreteri olan Sir Malcolm, ülkenin önde gelen savunma üslerinden birinde üst düzey subaylara olası bir parlamento üyesi adayı tanıtmak istedi.
Yakınlardaki Elgin’de bir konuşma yaptıktan sonra, Sir Malcolm istasyon komutanı Grup Kaptan Robbie Noel’in kendisiyle görüşülüp görülemediğini ve Moray’ın olası Parlamento adayı ve Fochabers ve Lhanbryde’nin konsey üyesi olan Douglas Ross’u isteyip istemediğini soracak olan RAF Kinloss ile temasa geçti.

    Sir Malcolm: “Üs ile temasa geçtiğimde bizi görmekten çok mutlu olduklarını, ancak Savunma Bakanlığı’yla temizlemek zorunda kaldığını söyledi.
“Ancak savunma bakanı ya da onun adına birisi, iki hafta önceden haber vermediğimiz için izin reddedildiğini söyledi. Çok saçma. Ben bir zamanlar bu üslerden sorumluydum.
“Ziyaret hakkında politik bir şey yoktu. Genel olarak nasıl geliştiğini sorduk ve yaptıkları iş hakkında bilgilendirmek istedim.
“30 dakikalık bir toplantı olurdu. Daha önce burada bulunmadığımızı ve güvenlik kontrolünün yapılması gerektiğini söylenecek kadar gülünç oluyor “dedi.

    RAF Kinloss’un bir sözcüsü şöyle dedi: “Bu toplantı için çok geç fark edildi. Bu gibi ziyaretlerde gözlemlenmesi gereken bir dizi protokol var ve maalesef kısa bildirim, istasyon komutanı için çok yoğun bir programla birlikte, toplantıyı verilen zaman çizelgesinde düzenleyemediğimiz anlamına geliyor. ”
Morayshire’daki tecrübesine rağmen Sir Malcolm, Stratejik Savunma İncelemesinin Lossiemouth ve Kinloss’daki üslerinden herhangi birini kaybetme alanıyla sonuçlanmayacağını umduğunu söyledi.
Dedi ki: “Muhtemelen, İngiltere’deki her üssü inceleyeceği varsayıldı. Umarım yerel ekonomi için büyük önem taşıdıkları için uzun vadeli bir gelecek vardır. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.