Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Son turistler İnka sitesinden taşındı

  • Listed: 11 Ekim 2017 06:30

Description

Pazar sabahı kerpiç kaymaları ve sağanak yağmurlar, Machu’nun altındaki köyün içinde ve dışındaki tek geçiş trafiğinin kesitlerini imha eden bu hafta, minik dağ köyü Machu Picchu Pueblo’dan toplam 3.900 turist ve halk kaçtı. Picchu kalesi.
Polis Albay Santiago Vizcarra, kalan 1.277 yolcunun Cuma günü yetkililerin karanlık gökyüzüne karşı işi bitirmek için yarışmalara başladıklarını söyledi.
Boşaltma operasyonu sona ermesine rağmen, demiryolu işletmecisi Perurail, işçilerin, efsanevi İnka kalesine giden demiryolunu onarmanın aylar süreceğini söyledi.
Yetkililer, Machu Picchu’nun haftalarca kapalı kalacağını ve hükümetin çamur kayıkları ve öfkeli Urubamba Nehri tarafından yıkanan yol ve demiryolu izlerini onarılamayacağını söyledi.
Çoğunlukla 20-30’lardaki turistler, Cuma günü, 8.000 feet (2,400 metre) mesafedeki bir Ande dağ sırtı üzerine kurulmuş olan ünlü kalıntıların dışındaki köyden bir helikopter turu bekleyenleri oluşturuyordu.
4.000 kişinin yaşadığı bir kasaba olan Machu Picchu Pueblo’da yabancılar orduları yiyecek ve su kaynaklarını zorladı. Oteller taştı ve gezginler kaotik rahatlama çabaları, yükselen fiyatlar ve kıt gıdalarla öfkelendi. Birçoğu, ortak tencere ve yatay tencere sepetinden yemek yemeye, açık alanlarda ve yer bulabildikleri her yere bırakılmıştır.
Yetkililer, kayda değer bir kayma sonucunda Salı günü iki kişinin ölümüne neden olan Inca izini, Machu Picchu’da sona eren dört günlük popüler bir yürüyüşle kapattı. İzin ayrıca, Şubat ayında bölgenin yağışlı sezonunun en yüksek noktasında kullanılmadığı halde haftalarca kapalı kalması muhtemel.
Kurtarma çabaları, kötü hava koşulları ve arazi nedeniyle karmaşıktı – köy, sırlı, yemyeşil bir dağ ile Urubamba Nehri arasında sıkıştı. Yağmur, helikopterlerin her iki Salı ve Çarşamba gününe kadar kasabaya inmesini engelledi, ancak gökyüzü Perşembe ve Cuma günleri açık kaldı.
Tahliye, en yaşlı ve en genç tarafından yapıldı. Geçmişteki orta yaşlı turistler, geçici backpacker’lar yerli halkla futbol oynarken ve kum torbalarını istifleyen ve tren raylarını temizleyen bir el vererek geçici bir helikopterle Perşembe günü terk ettiler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.