Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Terör bombası komplo çetesi için en az 23 yıl hapis

  • Listed: 9 Ekim 2017 01:15

Description

Adamlar geçen Ekim ayında Avustralya’nın Irak ve Afganistan’daki savaşlara karışmak için misilleme olarak Temmuz 2004 ile Kasım 2005 arasında bir saldırı düzenlenmesi için suçlu bulundu.
10 aylık bir duruşmada, savcı New South Wales Eyalet Yüksek Mahkemesine, adamların Usame bin Ladin’i yücelten büyük çaplı tahribata ve edebiyata neden olabilecek boru bombaları yapma konusunda talimatlar aldığını söyledi.
Yakın bir ABD müttefiki olan Avustralya, Afganistan ve Irak’a asker gönderme yapan ilk ülkeler arasında yer aldı. Yargıç Anthony Whealy, erkeklerin “fanatizm ve aşırılık yanlısı konumu, hayat kaybı ihtimalini arttırdığını” söyledi.
25-44 yaşları arasında ve kimliği belli olamayan beş kişi, Avustralya’nın en büyük terör eylemleri kapsamında 2005 yılında Sydney’de tutuklanmıştı.
Polis, duruşmada erkeklerin evlerinde düzenlenen baskınlarda 28 bin mühimmat bulunduğunu söyledi.

    Hakim, rehinelerin veya mahkumların mücahitler tarafından gerçekleştirilmesine ilişkin videoların, özellikle jüriye gösterilmediğini gösteren videolar, “özellikle vahşi ve grafiksel” olduklarını söyledi.
Savcılar, saldırıda bulunmak için üç erkeğin ormanda paramiliter tarzda kamplara gittiklerini söyledi; savunma avcılık, kamp ve eğlenmek istediklerini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.