Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Togo ekibi saldırısında iki tutuklama

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:20

Description

Savaşın yaşandığı Cabinda ilinde sıkıntı çeken savcılar, Cabinda güçlerinin Enclave Kurtuluş Cephesinin (FLEC) iki üyesinin Pazar günü yakalandıklarını söyledi.
Bu arada Fransa’da sürgünde bulunan bir FLEC lideri grubunun Togol takımına eşlik eden Angolalı birlikleri hedef aldığını söyledi.
Kendisini grubun lideri olarak adlandıran Rodrigues Mingas, “Savaşta bir şey olabilir, yalnızca başlangıç ​​bu” dedi.
Batı Afrikalı ülkenin futbol takımı, silahlı kişiler geçen Cuma günü otobüste ateş açtığında, Afrika Uluslar Kupası turnuvasına katılmak için Angola’ya sürüldü. Angola’lı otobüs şoförü olduğu gibi Togo’nun asistan koçu ve ekip sözcüsü öldürüldü.
Tedavi için Güney Afrika’ya uçan bir kaleci de dahil olmak üzere sekiz kişi yaralandı. Doktorlar Pazartesi günü Kodjovi “Dodji Obilale” nin tekrar oynayacak kadar iyileşip iyileşmeyeceğini söylemek için çok erken olduğunu, ancak iyimser olduklarını söyledi.
Bu arada, Togo’da üç gün yas gösterildi, burada sıkıntı çeken yakınları saldırının kurbanlarını taşıyan bir uçağa rastladı. Ağlayan kadınlar kendilerini yere attılar.
Lome Be bölgesinden geleneksel bir hükümdarı olan Togbe Aklassou, “Bizim oğlanlarımız Afrika futbolunun en güzelini kutlamak için Angola’ya gitti ancak ceset ve mermi yaraları ile geri döndüler” dedi.
Togo oyuncuları ölüleri onurlandırmak için yarışmak istemişlerdi, ancak hükümetleri cumhurbaşkanlığı uçaklarını, kalmalarının güvenli olmadığını söyleyerek gönderdi.
Togo başbakanı Gilbert Houngbo Angola’nın zaman zaman ayrılıkçı şiddet gören petrol zengini bir bölge olan Cabinda’daki saldırı sonrasında ekibi korumak için yeterince şey yapmadığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.