Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Twitter: Cıvazalama rehberi

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:35

Description

Dünya genelindeki Twitter hayranları, bu sabah uyandım ki sosyal ağ siteleri Dünya Aids Günü’nün anısına kırmızıya dönmüştü.

Ancak makyaj bugünün en büyük trend konusuna dönüşürken, özellikle kullanıcılar ‘#RED’ yazarak kırmızı renkte tweet yaparken, dünya çapındaki ilgi, bir Twitter hesabına sahip olmayanlara benzeri görülmeyebilir.

Bütün bunlar ne demek oluyor? Burada Express.co.uk, Stephen Fry ve Jonathan Ross’un çıldırmış gibi ünlüleri var olan fenomeni çözer …

    Twitter nedir?
Twitter, kendini ‘mikro-blog yazısı’ sitesi olarak tanımlayan en yeni sosyal ağ türlerinden biridir. Tamamıyla ücretsiz olan site, kullanıcıların “tweet” adı verilen kısa mesajlar gönderip almasıyla başkalarıyla etkileşime girme imkanı veriyor.
O nasıl çalışır?
Kullanıcılar tweet yapmak için siteye üye olmalı ve bir profil oluşturmalıdır. Tweetler 140 karakterle sınırlandırılmıştır ve mesajlarını göndermek istedikleri kişinin ‘takip etmesini’ (yani arkadaş ol) isteyerek arkadaşların duvarlarına gönderilebilir.

    Facebook ve Bebo’ya benzer şekilde gönderenler, takipçilerini onaylamayı veya açık erişime sahip olmayı seçerek duvardaki kimin cıvıltılarını kısıtlayabilir.
Twitter ne için kullanılır?
Twitter’lılar, takipçilerine ne olduklarını, nerede olduklarını söylemek veya web’de buldukları ilgi çekici şeyleri vurgulamak için mikro bloglama sitesini kullanıyor.
Tweetler’iniz ne kadar süreyle kullanılabilir?
SMS metin mesajlarında görülen kısa ve argo stilini web’e getirmek için tweet’lerde bir kelime-limiti dayatıldı. Twitter genelde statü güncellemelerinin sürekli bir akışı olarak tanımlanır.

    Sadece metin tweet yapabilir misin?
Kullanıcılar çoğunlukla metin metnini tweet eder, ancak resim yükleyebilirler. Bir kullanıcı bir resim gönderirse, resmi izlemek için takipçilerin yeni bir pencere açan ‘twitpic’ bağlantısının altında görünür.
Twitter ne zaman başladı?
Twitter, 2006 yılında kuruldu ve podcasting şirketi Odeo tarafından düzenlenen “beyin fırtınası oturumunun” bir sonucuydu.
Kurul üyesine göre, Twitter’da karar vermeden önce “Durum” olarak adlandırıldı; bu, “önemsiz bilgilerin kısa sürede patlaması” anlamına gelen bir sözcük.

    Twitter nasıl ilk kullanıldı?
Başlangıçta Twitter, Temmuz 2006’da halka açılmadan önce Odeo çalışanları için dahili bir hizmet olarak kullanıldı. Nisan 2007’de kendi şirketi oldu.
Twitter ne zaman popülerleşti?
Twitter için dönüm noktası, 2007’de Southwest by Southwest (SXSW) festivalinde gerçekleşti. İcracılar konferans koridorlarında büyük TV ekranları yerleştirdikten sonra Twitter kullanımı 20.000’den 60.000’e yükseldi ve sadece tweets akışı sağladı.
Sevmek için bir genç olmalı mı?

    Twitter, Facebook ve Bebo’yla aynı nefesten sıklıkla bahsedilebilir, ancak genç parantez dışındaki kişilerle büyük bir isabet kanıtladı.
Stephen Fry ve Jonathan Ross, sırasıyla 1,066,126 ve 457,528 takipçileri övünen Twitter’nın büyük taraftarları olduklarını itiraf ettiler.
Express.co.uk’in bir Twitter sayfası var mı?
Evet! Twitter çılgınlığına şimdi katılın ve http://twitter.com/daily_express adresinden bizi izleyin.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.