Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Uyuşturucu kaçakçısı hapishaneye itirazını kaybetti

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:00

Description

İki hakim, “şüphesiz, Samantha Orobator” un “Laos” da adaletsizce muamele gördüğünü “ancak İngiltere’deki yasadışı olarak gözaltında tutulduğu iddiasını reddettiğini söyledi.
Bay Adalet Dyson, Bay Justice Tugendhat ile birlikte, 18 ayda görev yapması gereken asgari şartı belirledi.
Geçen yıl düzenlenen duruşmada mahkeme, 20 yaşındaki adamın cinayetle tecavüze uğramış ve tehdit altına girdikten sonra yalnızca “aşırı baskı” altında işlediği söylendi.
Güney Londra’daki Peckham’dan Orobator, 24 Ocak (680g) eroinin, Ağustos 2008’de başkent Vientiane’deki Wattay havaalanında bir uçuşta çalışırken tutuklandığında tutuklanmasıyla suçlandı. Yaşam hapis cezasına çarptırıldı.
Avukatları, 18 Ağustos’ta Adalet Bakanlığınca 1984’de Mahkumların Geri Dönüş Yasası uyarınca İngiltere’ye geri döndükten sonra kendisini gözaltında bırakmamak için verdiği kararın yargı mercii olarak Yüksek Mahkemeye başvurdu.
Mahkeme Orobator’un ölüm cezasına çarptırıldığını duydu ancak “gizli suni dölleme” nedeniyle hapse girdi ve ömür boyu hapis cezası için İngiltere’ye geri dönmesine izin verildi. Daha sonra bir bebek doğurdu ve şu anda Londra Holloway Hapishanesinde.
Nijeryalı QC yetkilisi Edward Fitzgerald, iki Nijeryalı adamın, pasaportunu alarak ve Avustralya’ya eroin taşımaması durumunda onu öldürmekle tehdit ederek uyuşturucu madde bulundurmaya zorladığını söyledi.
Dedi ki: “Onu saldırarak ve tecavüz ederek daha da korkutuyorlardı.” Ona göre Laos’daki davasının “açık bir adalet inkarcısı” olduğu savunuldu.
Başvuruyu reddeden Lord Justice Dyson, “Adalet sistemimizin standartları gereğince, başvuranın adaletsizce Laos’da muamele gördüğüne şüphe yoktur, ancak İngiltere’de yasadışı olarak gözaltına alındığına dair iddiası başarılı olamadı çünkü Laos’daki adaletin “apaçık reddini” çektiği yüksek testi tatmin edemedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.