Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Wilkinson, İngiltere’nin davasında halen kilit önem taşıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 11:20

Description

Wilkinson’la ilgili pek çok soru gündeme getirildi, ancak İngiltere son on yıldır bu kadar çok gönüllü olarak yaptıkları fikri rugby’leriyle ilgili iddiaları kadar şüpheli buldu.
Her durumda, efsaneli sinek yarısı sorun değil, birkaçı arasında yalnızca bir semptomdur. Saldırgan bir oyun geliştirmeyle ne kadar çok konuştukları önemli değil, herkes bunu yapmaya hazır olana kadar gerçekleşmez.
Günümüzde Martin Johnson bugün başka bir takım seçtiğinde, potansiyel bir Grand Slam’in üçüncü ayağı için muhtemelen gevşek kulaklıktaki bir değişiklik olmaksızın gerçek değişimin bütün adamlarının zihninde olması gerekiyor. Wilkinson, “bazı kas sıkışması” olarak nitelendirilen ve son beş maç boyunca İngiltere’nin sorunsuz ilerlediğini söyleyen küçük bir koşulu vardır.
Riki Flutey ısrarla onun dışında tehlikeli görünüyor ancak kombinasyonun Flutey’nin Brive’dekinden daha fazla yerleşmiş olduğu söylenebilir. Şaşkın? Bahse varın ki, İngiltere’de yaşayan ve yeterlik kazanacak kadar uzun bir Yeni Zelandalı olarak, sonra bir Test sezonu Fransa’ya göç edip, şimdi de Jean De Villiers’nin Munster’deki yerine geçmek üzere İrlanda’ya taşınmaya hazır olduğunu ileri sürdün.

    Wilkinson’ın yardım fırsatı olarak Flutey’e ihtiyacı var, hatta koltuk değneği. Fakat Wilkinson’ı o kadar çok talep etmek haksızlıktır ki, onun sinek yarısı olduğunun basit nedeni, daha olumlu bir İngiliz ruh halinin teşvik edilmesinde en büyük rolü olduğu anlamına gelmektedir. Bazı eğilimli İngiltere oyuncularına göre, bu, Stadio Flaminio’nun en hatırlayabileceği en görkemli ragbi maçlarından biri olsaydı bile, dokuz gün önce İtalya’da yapılan 17-12 galibiyetinde zaten yapıldı.
Birinci Hodgson olan Kanat Mark Cueto, 2008’de Yeni Zelanda’da şampiyonluğa çıktı ve Sale’in son derece başarılı olan Premiership’e rağmen bu sezon istisnai bir formda kaldı. Toby Flood ilk sinek yarısı rezervi olmaya devam ediyor. Ekip yöneticisi de dahil olmak üzere Wilkinson’ın en sadık destekçileri bile, Steve Borthwick’in line-out komutasındaki öteki olabileceğini iddia edemez.

    Nasıl eleştirildiyse de, takım arkadaşları onsuz yapamazlar. Kanat Ugo Monye’nin ateşli alkışlamasından başka sonuç ne olabilir? “Bu kadroda Jonny’yi seviyoruz,” dedi. “Ben biraz kredi ile ortaya çıkmaz,” dedi: “Komik olan şey, oynamamızdan beri oyuna bakmaktır, sahada yürümekten çok daha mutluyum.”
“Karşı savunmada 12 ay içinde olduğundan daha fazla ara vermiştik. İtalya’ya karşı bir ya da iki yıl gösterdiğimizden daha iyi bir form gösterdik, ancak aynı oyunda ayear ya da two için gösterdiğimizden daha kötü bir form gösterdik. ”
Bu, açık bir şekilde No8 Nick Paskalya’nın “Tanrı sıkıcı” yanıtı değil, birkaç gün sonra Johnson’la birlikte otururken, ikisi aşağıya üç ile ikiye bölünmüş – çok önemli olmakla birlikte mutlaka değişmişti. Bu bağlamda, Wilkinson Avrupa’nın en etkili maç kazanan, tatlı müzik yapmak için bir arka bölüm düzenlediği için değil, çünkü İtalya dışında, tekmeliyor – hatta Roma’da da – gollerini düşürüyor.

    Bu onu İngiltere’nin iki konforlu battaniyesinden biri yapıyor, kaptan Steve Borthwick ise şövalye komutasındaki diğer biri. Nasıl eleştirildiyse de, takım arkadaşları onsuz yapamazlar.
Kanat Ugo Monye’nin ateşli alkışlamasından başka sonuç ne olabilir? “Bu kadroda Jonny’yi seviyoruz,” dedi. “Her gün onunla birlikte eğitim almadıkça adamın ne yaptığını tam olarak anladığınızı sanmıyorum, harika bir oyuncu ve ona ihtiyacımız var.”
Aynı şekilde, Johnson, İrlandalıların cumartesi günü sıraya girmesi dışında diğerlerini görmeyi tercih ettiğini iyi bilir. “Halen kendi başına kendi oyunlarını kazanabilen birinci sınıf bir sinek yarısı. Pek çok kişi bunu yapamaz, “dedi İrlanda kaptanı Brian O’Driscoll.

    Johnson, Tim Payne’i Matt Mullan ile gevşek bir başkan değiştirmeyi düşünüyor ancak başka bir değişim ihtiyacı hissetmiyor.
Dün Jamie Noon yaralı Dan Hipkiss yerine kadroya eklendi. Flanker Joe Worsley de çağrıldı, ancak eğitilmedi. Ancak aksi takdirde, Johnson’un Roma sonrası yaptığı memnuniyet ifadeleri ekibinin tüyünden ve Wilkinson’ın bir parçası olarak dış hoşnutsuzluğa işaret ediyor; çünkü oyuncu olarak oyuncu olarak yönetici olarak kendisini hiç rahat bırakmıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.