Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yaşlılara bakım maliyeti uyarısı

  • Listed: 9 Ekim 2017 03:50

Description

Denetim Komisyonu, yaşlı insan sayısındaki artışın kamu hizmeti harcamalarının yerel yönetimlerin ekstra tasarruflar için milyarlar kilo bulmasını gerektireceği gibi bakım hizmetleri sunmanın maliyetinin 2026’da neredeyse iki katına çıkabileceği anlamına geldiğini belirtti.
Ancak çoğu konsey, yaşlanan nüfusun önemli kararları almak için ne kadar maliyeti olduğunu bilmiyor ve daha stratejik bir yaklaşım yapılmadıkça tasarruf imkânlarını kaçırabileceklerini ileri sürdü.
Raporunda Under Pressure, İngiltere’deki konseyleri yaşlı insanların ihtiyaçlarını yerel hizmetlere yönelik planların merkezine koymaya ve bölgedeki demografik bilgiler hakkında daha fazla bilgi toplamaya çağırdı.
Rapor 2026’ya gelindiğinde, nüfusun% 40’ı geçen sene% 34’e kıyasla 50’nin üzerinde olacak – ciddi finansal zorluklara yol açtı.
Bir dizi tavsiyede, konut ve eğlence gibi hizmetlere yapılan küçük yatırımlar, bakım maliyetlerini azaltabilir ve refahı iyileştirebilir.
Ayrıca konseyleri ve ortakları, yoksul konut, sağlık sorunları ve sosyal izolasyon gibi sosyal bakım gereksinimlerinin nedenlerini çözmek için birlikte çalışmaya çağırdı.
Raporda, “Mevcut finansal ortamda, konseylerin sert seçimler için hazırlıklı olmaları ve hizmetlerin adilliği ve rasyonelleştirilmesi konusunda karar vermeleri gerektiği” belirtildi. “Aynı zamanda, kesintilerin yaşlı insanların refahına katkıda bulunan ve uzun vadeli tasarruf sağlayabilecek” yumuşak “hedeflere düşmemesini sağlamaları gerekiyor.”
Denetim Komisyonu Başkanı Michael O’Higgins, “Yenilikçi ve kişiselleştirilmiş hizmetler, yaşlıların daha uzun süre bağımsız kalmasını ve kamu paralarını biriktirmesini sağlıyor” dedi. Önümüzdeki yıllarda konseylerde büyük mali baskılar var, ancak hizmetleri yeniden tasarlamak ve teknolojiyi kullanmak onları daha iyi hale getirebilir, daha verimli ve daha kişisel.
“Bazı konseyler, kötü sağlık ve sosyal izolasyonun nedenleriyle mücadele ederek, pahalı sosyal bakım gereksinimini azaltmakta ve insanlara daha sonraki yaşamda iyi yaşama yardımcı olmak için yol göstermektedir.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.