Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Yeşil mallar’ için harcama arttı

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:40

Description

Cooperative Bank’ın yıllık Etik Tüketimi Raporu, 2008 yılında yeşil ürün ve hizmetlere yapılan harcamaların 6,4 milyar sterlinini aştığını gösterdi.
Ekonomik durgunluğa rağmen, yeşil eşya harcamaları bir önceki yıla göre% 5 artmış; her hanede çevre dostu ürünler için ortalama 251 £ harcama yapılmıştır.
Raporda, rakam son yıllarda istikrarlı bir şekilde arttı ancak hâlâ sadece hanehalkı harcamalarının% 1’inden daha azını oluşturuyor.
Enerji tasarruflu cihazlar, kazanlar ve ampullerle ilgili harcamalar, yeşil ulaşım için nakit, küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve yeşil enerji tarifeleri gibi bir bütün olarak ülke genelinde yükseldi.
Yalnızca “sorumlu seyahat” üzerine harcama son iki yılda düşmüştü.
Kooperatif Bankası’nın baş işletme yetkilisi Tim Franklin, rakamların, Kopenhag’daki BM müzakerelerinin sıkışık ortamında iklim değişikliğiyle mücadele konusunda yeni bir anlaşma yapmaya çalışan siyasi liderleri gösterdiğini ve İngiltere’deki birçok insanın evlat edinmek için çok çalıştıklarını söyledi Daha yeşil bir yaşam tarzı.
Ancak şunları söyledi: “İngiltere’nin karbon emisyonlarını 2020 yılına kadar% 30 azaltması için düşük karbonlu teknolojilerin kullanılmasında bir adım atılması gerekecek ve bu, işletme, hükümet ve şirket arasında yeni bir sözleşme gerektirecek ve Tüketici.”
Etik tüketici liderliği ve iş dünyası yeniliği, verimsiz ampulleri ortadan kaldırma durumunda olduğu gibi “düşünceli” hükümetin müdahalesi ile yedeklendiğinde en iyi sonuç verdiğini söyledi.
“Şimdi bu tür girişimlerin, ulaşım ve elektronik eşyalar gibi yeni alanlarda bir araya gelmesi lazım” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.